Start Polecane Starsza kobieta z Hedge End „wstrząśnięta i zdenerwowana” po przekazaniu pieniędzy fałszywym...

Starsza kobieta z Hedge End „wstrząśnięta i zdenerwowana” po przekazaniu pieniędzy fałszywym rozmówcom

381
0

Starsza kobieta jest „wstrząśnięta i zdenerwowana” po tym jak przekazała pieniądze fałszywym technikom naprawy dachów- o czym dowiedziała po fakcie.

Policja w Hedge End twierdzi, że kobieta została zastraszona, że musi zapłacić za niepotrzebną wykonaną pracę na jej dachu.

Wszczęto już  śledztwo w tej sprawie, a policja dzieli się radami z innymi osobami, które mogą znaleźć się w podobnej sytuacji.

Przemawiając w mediach społecznościowych, rzecznik policji powiedział: „Ofiara oszustwa była wstrząśnięta i zdenerwowana ich natarczywością.

„Tego rodzaju przestępcy atakują głównie osoby wrażliwe/starsze. Miej oko na swoich sąsiadów i bliskich”.

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, aby nie zgadzali się na nic tylko po to, aby pozbyć się natrętnych sprzedawców, i aby sprawdzać i notować  identyfikatory oraz aby odbierać pokwitowanie w przypadku dokonania płatności.

Policja apeluje, aby nie płacić pełnej kwoty lub dużego depozytu z góry gdy nie otrzymujemy kopii wszelkich dokumentów, ogłoszenia lub ulotki.

Rzecznik dodał: „Jeśli powiesz komuś, aby wyszedł z domu i ten ktoś  nie zrobi tego, o co prosisz to jest to przestępstwo.

„JEŚLI MASZ WĄTPLIWOŚCI, TRZYMAJ SIĘ OD TAKICH PODEJRZANYCH SPRZEWAWCÓW Z DALA!”

PoprzedniMet Office: żółte ostrzeżenie przed burzami w Southampton
NastępnyChłopiec, lat 14, zmarł po zderzeniu motocykla z samochodem w Southampton