Start Brexit Stan wyjątkowy na Wyspach? Mieszkańcy gromadzą zapasy żywności

Stan wyjątkowy na Wyspach? Mieszkańcy gromadzą zapasy żywności

1394
0

Pojawiła się nowa strona internetowa, na której pojawiła się lista produktów do zgromadzenia przed Brexitem. Ma ona wymiar żartobliwy, jednak wiele osób korzysta z tego spisu i gromadzi zapasy. 

Została uruchomiona strona BrexitPrepping.com, na której mieszkańcy Wielkiej Brytanii znajdą listę produktów, które warto zgromadzić przed „niepewnymi czasami po wyjściu UK z UE”. 

Spis podzielono na trzy opcje, zależne od wielkości paniki danego mieszkańca i czasu na ile może wystarczyć: „małe zaniepokojenie”, „poważne zmartwienie” oraz „panika”. Po wybraniu odpowiedniego, wyskakuje odpowiednia lista produktów, które warto zakupić. Co ciekawe, jest ona połączona z Tesco i bezpośrednio z tej strony można zamówić towar z tego sklepu. 

Pierwsza opcja wystarczy na przetrwanie tygodnia, druga na miesiąc, zaś trzecia – na trzy tygodnie. Na liście znalazły się m.in. prawie sto puszek sardynek, 480 torebek herbaty, czerwone wino, peklowana wołowina, czy też puszki z fasolą. 

Strona powstała pół żartem, pół serio, jednak wiele osób bierze te komunikaty i listę produktów do zgromadzenia na poważnienie i wybiera się na duże zakupy spożywcze. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNajpierw entuzjasta, teraz ucieka z UK
NastępnySophia Loren ochrzci nowy statek w Southampton