Start Coronavirus Stacje benzynowe mogą zostać zamknięte ze względu na kryzys związany z Covid-19

Stacje benzynowe mogą zostać zamknięte ze względu na kryzys związany z Covid-19

5771
0

Wiele stacji benzynowych może być zmuszonych do zamknięcia z powodu spadku sprzedaży – ostrzegło stowarzyszenie handlowe.

Stowarzyszenie sprzedawców detalicznych benzyny (PRA) stwierdziło, że stacje na obszarach wiejskich, na których zużycie paliwa spadło najbardziej, są szczególnie wrażliwe.W oświadczeniu organizacja stwierdziła: „Wiele stacji benzynowych będzie musiało zostać zamkniętych w nadchodzących tygodniach, ponieważ sprzedaż paliw znacznie zmalała, a ich działalność staje się nierentowna”.

PRA reprezentuje niezależnych sprzedawców paliw, którzy stanowią 70 procent brytyjskich placówek. Stowarzyszenie doradziło kierowcom, aby przed rozpoczęciem tankowania sprawdzili, czy ich stacja benzynowa jest nadal otwarta.

Z powodu pandemii zużycie paliwa spadło o ponad 70 procent. Średnia cena litra benzyny spadła o 8 pensów do 1,12 funta w ciągu siedmiu dni do poniedziałku, podczas gdy ceny oleju napędowego spadły o 4 pensy do 1,19 funta. Niektórzy detaliści wyceniają teraz benzynę na mniej niż 1 funt za litr.

Redukcja spowodowana jest spadkiem cen ropy w ciągu ostatnich kilku tygodni, odkąd Covid-19 zaczął rozprzestrzeniać się w całej Europie.

PoprzedniKsiążę William chce wrócić do latania, aby pomóc w walce z koronawirusem
NastępnyPolicja ostrzega przed oszustwem dotyczącym wiadomości o koronawirusie