Start Polecane Sprzedaż plastikowych toreb w Anglii spadła o 59% w latach 2019-20

Sprzedaż plastikowych toreb w Anglii spadła o 59% w latach 2019-20

315
0

Sprzedaż jednorazowych plastikowych toreb na zakupy w Anglii spadła o 59% w latach 2019-20 w porównaniu z poprzednim okresem.

Wielkie supermarkety w kraju, takie jak Asda, Marks and Spencer, Morrisons, Sainsbury’s, The Co-operative Group, Tesco i Waitrose sprzedały w Anglii w latach 2019-2020 226 milionów jednorazowych plastikowych toreb na zakupy, w porównaniu do 549 milionów w okresie 2018 – 2019.

Brytyjski sekretarz ds. środowiska, George Eustice, powiedział: “To bardzo budujące, że nasza opłata doprowadziła do zmniejszenia ilości plastiku, którego używamy w codziennym życiu. Mam nadzieję, że te liczby zainspirują do podobnych działań kraje na całym świece”.

Rząd konsultował się już w sprawie podwyższenia minimalnej opłaty za torby jednorazowe z 5 do 10 pensów i rozszerzenia jej na wszystkie sklepy. Jak przekazał resort środowiska, wyniki tych konsultacji zostaną opublikowane “w odpowiednim czasie”.

Jednak grupa Greenpeace UK ostrzegła przed rosnącą sprzedażą droższych “toreb na całe życie” (bags for life), które mogą być wielokrotnie użyte, ale zawierają więcej plastiku niż jednorazówki na zakupy.

PoprzedniUjawniono pochodzenie ogromnych kamieni Stonehenge
NastępnyPuby mogą zostać zamknięte po to, aby móc otworzyć szkoły