Start Polecane Sprzedaż detaliczna rośnie, ale sklepy mogą mieć trudne Święta Bożego Narodzenia

Sprzedaż detaliczna rośnie, ale sklepy mogą mieć trudne Święta Bożego Narodzenia

475
0

Analitycy ostrzegają, że sprzedawcy detaliczni mogą stanąć w obliczu trudnych świąt Bożego Narodzenia w tym roku, ponieważ gwałtownie rosnące koszty utrzymania uderzają w gospodarstwa domowe.

Według najnowszych danych sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 0,6%, ale nastąpiło to po spadku sprzedaży w poprzednim miesiącu, kiedy sklepy były zamknięte z powodu pogrzebu królowej.

Pomimo październikowego odbicia, Office for National Statistics (ONS) powiedział, że sprzedaż pozostaje poniżej poziomów sprzed pandemii.

Analitycy stwierdzili, że październikowy wzrost może być „fałszywym zrywem”, a kluczowy okres handlu świątecznego może być „trudny”.

Stopa inflacji w Wielkiej Brytanii, która mierzy, jak szybko rosną ceny, osiągnęła w październiku 11,1% – najwyższy poziom od 41 lat – a rząd powiedział, że kraj znajduje się w recesji gospodarczej.

Wielka Brytania stoi w obliczu największego spadku standardu życia w historii, ponieważ wzrost płac nie nadąża za inflacją, a wyższe ceny skłoniły gospodarstwa domowe do zaciskania pasa, jeśli chodzi o wydatki.

Marks and Spencer ostrzega przed „zbierającą się burzą” związaną z wyższymi kosztami dla detalistów i presją na budżety gospodarstw domowych.

Gigant z High Street powiedział, że handel stanie się „trudniejszy” i powiedział, że obecny klimat gospodarczy w Wielkiej Brytanii wpłynie na „wszystkie części” handlu detalicznego.

PoprzedniPracownicy Royal Mail będą strajkować w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie
NastępnyCosta Coffee rozdaje kawę za darmo