Start Polecane Sprzedawali polski boczek z naklejką „made in Britain”

Sprzedawali polski boczek z naklejką „made in Britain”

2105
0

Ojciec i syn twierdzili, że wieprzowina, którą sprzedają pochodzi od lokalnych, brytyjskich hodowców, podczas gdy mięso w rzeczywistości było importowane z Polski.

65-letni Andrew Smith i 41-letni  William Smith, którzy prowadzą firmę Barn Bacon Limited i twierdzili, że wszystkie ich produkty pochodzą z gospodarstwa w Kneesall. W rzeczywistości cześć mięsa pochodziła z Polski, a także z Niemiec i Danii. Mężczyźni przepakowywali sprowadzony boczek w opakowania własnej firmy i opatrywali naklejką „made in Britain”. Często uczestniczyli także w targach zdrowej żywności, na których prezentowali polskie i niemieckie mięso jako rodzimy wyrób – informuje Nottingham Post.

– Jawne oszustwa tej firmy pozwoliły im sprzedawać bekon powyżej cen rynkowych i dały im możliwość uczestniczenia w targach lokalnej żywności. Wszystko to odbyło się ze szkodą dla uczciwych sprzedawców – powiedziała Claudine White z councilu w Nottinghamshire.

William Smith przyznał się w sumie do 5 oszustw, a jego ojciec do jednego. Sąd skazał 41-latka na 19 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 180 godzin prac społecznych i £15 000 kary. Starszy z mężczyzn usłyszał wyrok dwóch lat w więzieniu w zawieszeniu na dwa lata, 200 godzin prac społecznych i £5000 kary.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKiedy do twoich drzwi puka premier, a ty boisz się otworzyć
NastępnyZajęcia Hot Yogi w Southampton