Start Polecane Sprawdz czy kwalifikujesz się do otrzymania 1200 bonusu od HMRC

Sprawdz czy kwalifikujesz się do otrzymania 1200 bonusu od HMRC

1182
0

Trwa program rządowy Help to Save, dzięki któremu osoby o niskich dochodach mogą oszczędzać i odkładać pieniądze korzystając z rządowego bonusu.

Aktualnie do programu dołączyło już ponad 130 000 osób wpłacając ponad 31,4 miliona funtów. Decydując się na wzięcie udziału w programie można skorzystać i otrzymać nawet 1200 funtów.

Program adresowany jest do osób o niskich dochodach i aby w nim uczestniczyć, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest otrzymywanie świadczeń Working Tax Credit lub Universal Credit.

Rząd oferuje osobom pracującym, o niskich dochodach, premię w wysokości 50% od zaoszczędzonych pieniędzy – dzięki czemu otrzymują 50 pensów za każde odłożone 1 GBP. Opublikowane dziś przez HMRC statystyki pokazują, że osoby korzystające z pomocy w oszczędzaniu kwalifikują się już do premii o łącznej wysokości około 14 milionów funtów. 

Konta Help to Save sprawiają, że oszczędzanie jest przystępne, osiągalne i opłacalne. 

Sekretarz gospodarczy skarbu państwa, John Glen, powiedział: – Oszczędzania nie powinno postrzegać się jako luksusu, ale jako niezbędny element planowania przyszłości. Dlatego w ubiegłym roku uruchomiłem program pomocy Help to Save i niezmiernie cieszy mnie widok tak wielu osób, które używa go do odkładania pieniędzy dla siebie i swoich bliskich. Około 3,5 miliona osób może skorzystać z tego programu, więc jeśli jesteś uprawniony, ale jeszcze nie otworzyłeś konta, powinieneś to poważnie przemyśleć. 

Właściciele kont Help to Save mogą wpłacać na nie kwoty nie wyższe niż 50 GBP miesięcznie. Konta Help to Save otwierane są jednorazowo i działają przez cztery lata od daty otwarcia. 

Przy maksymalnych oszczędnościach w wysokości 2400 £ w ciągu czterech lat łączna premia wynosi 1200 £. 

Aby sprawdzić uprawnienia, złożyć wniosek i uzyskać więcej informacji należy zajrzeć tutaj.

PoprzedniOlbrzymi pożar w Southampton
NastępnyMężczyzna zaatakowany nożem w centrum Southampton