Start Wiadomości Spotkanie Camerona z Tuskiem bez porozumienia

Spotkanie Camerona z Tuskiem bez porozumienia

830
0

David Cameron spotkał się w niedzielę z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem w Londynie w sprawie renegocjacji warunków członkostwa UK w Unii. Nie doszło jednak do ostatecznego porozumienia.

– Kluczowa, intensywna praca przez następne 24 godziny – napisał polski polityk na swoim Twitterze. – Udane spotkanie z @europresident, który zgodził się na kolejne 24 godziny rozmów przed opublikowaniem projektu renegocjacji Wielkiej Brytanii – dodał David Cameron na swoim Twitterze.

Zapis ten ma po zakończeniu negocjacji przedstawić w Unii Europejskiej Donald Tusk. Ma mieć 12 stron i zawierać oczekiwania Wielkiej Brytanii względem porozumienia z Wspólnotą. Początkowo raport miał ukazać się w poniedziałek, jednak przedłużenie rozmów oznacza, że prawdopodobnie będziemy musieli na publikację poczekać do wtorku.

Jak informuje tvn24.pl, kwestią sporną jest w dalszym ciągu temat ograniczenia zasiłków dla imigrantów. David Cameron ma prawdopodobnie zabiegać o to, żeby zasada „hamulca bezpieczeństwa” zaproponowanego w zeszłym tygodniu przez Komisję Europejską, zaczęła obowiązywać natychmiast po zakończeniu referendum ws. członkostwa UK w UE.

Dodatkowym warunkiem brytyjskiego premiera ma być możliwość zawieszenia zasiłków tymczasowo nie na cztery, a nawet siedem lat. Wtedy prowadzone byłyby prace mające na celu dojście do innego, stałego rozwiązania, które zadowoliłoby Wielką Brytanię.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZmiany Council Tax
NastępnyHistoria Benny Hilla w Nuffield Theatre