Start Coronavirus Spotkania towarzyskie powyżej sześciu osób zakazane w Anglii od 14 września

Spotkania towarzyskie powyżej sześciu osób zakazane w Anglii od 14 września

769
0

W związku z gwałtownym wzrostem liczby przypadków koronawirusa, spotkania towarzyskie ponad sześciu osób będą nielegalne w Anglii od poniedziałku – z pewnymi wyjątkami.

Nowy limit prawny zakazuje większym grupom spotykania się w dowolnym miejscu w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Nie będzie to jednak miało zastosowania do szkół, miejsc pracy ani wesel, pogrzebów i zorganizowanych imprez sportowych.

Obostrzenia będą egzekwowane w postaci grzywny w wysokości 100 funtów, jeśli ludzie nie zastosują się do nowych przepisów, do maksymalnej kwoty 3200 funtów. Nowe przepisy, które wejdą w życie 14 września, mają kilka wyjątków i dotyczą gospodarstw domowych i 'support bubbles’ (bańki wsparcia) większych niż sześć osób (tj. każdy, kto mieszka sam, może dołączyć do innego domu i stworzyć nową ‘support bubble’).

Zmiana dotyczy ludzi w Anglii w każdym wieku oraz spotkań w pomieszczeniach i na zewnątrz, w domach prywatnych, miejscach publicznych na zewnątrz oraz w miejscach takich jak puby i restauracje.

PoprzedniWsparcie udzielone na badania nad kondycją skóry na Uniwersytecie w Southampton
NastępnyWłaściciel restauracji wzywa radę Southampton do przekształcenie parku w plażę i odbudowę molo