Start Southampton Sporządzono plany dotyczące ochrony przeciwpowodziowej w Southampton

Sporządzono plany dotyczące ochrony przeciwpowodziowej w Southampton

293
0

Zatwierdzono wart 42 miliony funtów program zapobiegania powodziom, mający na celu ochronę domów i firm wzdłuż miejskiego brzegu rzeki.

Plany opracowane przez Radę Miasta Southampton mają na celu zmniejszenie ryzyka powodzi na zachodnim brzegu rzeki Itchen w Southampton. Obecnie 153 domy i 288 firm są zagrożone powodzią.

Ostateczna decyzja w sprawie programu łagodzenia skutków powodzi rzeki Itchen (RIFAS) ma zostać podjęta przez pełną radę w środę. Zagrożone są również krótkie odcinki głównej linii kolejowej, części drogi A3024 Northam Road oraz kilka podstacji elektrycznych i przepompowni.

Eksperci ostrzegają, że do 2120 r. ryzyko powodzi wzrośnie do 1167 domów i 1033 firm, z potencjalną głębokością powodzi do 1,8 m, według Local Democracy Reporting Service.

Program obejmuje 3,6 km odcinek rzeki od Mount Pleasant Industrial Estate do Southampton Water Activity Centre. Wymieniona zostanie również ściana nabrzeża przy Drivers Wharf w Northam.

Projekt, który ma zostać ukończony do 2027 r., zostanie zrealizowany przez Agencję Środowiska przy wsparciu rady miasta.

Władze zamierzają zainwestować w projekt 10 mln funtów, a pozostałe 32 mln funtów ma być sfinansowane przez Agencję Środowiska.

PoprzedniNowa siłownia PureGym zostanie otwarta w Southampton
NastępnyRejs z Southampton do Norwegii w poszukiwaniu zorzy polarnej