Start Polecane Spis powszechny Wielkiej Brytanii w 2021 roku może być ostatnim

Spis powszechny Wielkiej Brytanii w 2021 roku może być ostatnim

724
0

Sir Ian Diamond, statystyk Wielkiej Brytanii, powiedział, że bada tańsze alternatywy dla obowiązkowego kwestionariusza dostarczanego do każdego brytyjskiego gospodarstwa domowego.

Spis ludności, przeprowadzany od prawie 200 lat, dostarcza cennych informacji o ludności, aby pomóc radom i rządowi w planowaniu usług. Obecnie Sir Ian powiedział, że ma nadzieję, że dane z innych źródeł mogą je zastąpić. – Zobaczmy, czy możemy szybciej dotrzeć w podobny sposób do wszystkich miejsc przy użyciu różnych strategii. – powiedział. 

Chociaż korzenie spisów powszechnych w Wielkiej Brytanii sięgają Domesday Book w 1086 r., dopiero w 1801 r. przeprowadzono oficjalny spis powszechny, kiedy to populacja Anglii, Szkocji i Walii wynosiła 9 milionów.

Jednak statystycy za pierwszy naprawdę miarodajny spis ludności uważają ten z 1841 r., kiedy to każda głowa gospodarstwa domowego musiała wypełnić formularz w imieniu wszystkich osób mieszkających pod danym adresem w danym dniu.

Metoda przetrwała próbę czasu – dodawano kolejne pytania na temat cech każdego członka gospodarstwa domowego na przestrzeni lat, ale koszty gwałtownie wzrosły.

Urząd do spraw statystyki krajowej, który jest odpowiedzialny za spis ludności w Anglii i Walii, powiedział, że następnym razem zostanie wydanych około 906 milionów funtów, prawie dwukrotnie więcej niż w 2011 roku.

Sir Ian przyznał, że koszty rosną, choć zwrócił uwagę, że dążenie do tego, by większość ludzi wypełniła spis powszechny w przyszłym roku w Internecie, pozwoliłoby skierować zasoby na tych, którzy byli mniej skłonni do odpowiedzi.

Były wicekanclerz University of Aberdeen powiedział, że jego urzędnicy przeprowadzą badania wraz ze spisem, aby dowiedzieć się, czy dokładne informacje można uzyskać innymi sposobami, takimi jak Ordnance Survey, listy lekarzy rodzinnych, rejestry podatków lokalnych i szczegóły dotyczące prawa jazdy.

Powiedział, że takie dane administracyjne w połączeniu z regularnymi ankietami populacyjnymi na dużą skalę mogą dostarczyć lepszych i bardziej szczegółowych informacji w tańszy i bardziej terminowy sposób, chociaż powiedział, że nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolak, który został zatrzymany z dwoma nożami w centrum miasta, skazany
NastępnyMężczyzna, który spędził 90 min. na dachu jednego z budynków Southampton, aresztowany