Start Polecane Spędzanie wielu godzin przed ekranem przyczyną chorób serca i raka

Spędzanie wielu godzin przed ekranem przyczyną chorób serca i raka

651
0

Według naukowców, którzy przeprowadzili najnowsze badania, wynika, że długie spędzanie czasu wolnego przed ekranem telewizora, komputera lub komórki ma wpływ na większą zachorowalność na raka i choroby serca. 

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow przeanalizowali czas, jaki spędziło prawie 400 000 osób, oglądających telewizory i ekrany komputerowe w czasie wolnym. Okazało się, że związek między wysokim czasem oglądania i słabym zdrowiem był prawie dwa razy silniejszy u osób o niskim poziomie sprawności fizycznej.

Profesor Jason Gill powiedział, że odkrycia mogą wpłynąć na wytyczne zdrowia publicznego.

– Nasze badanie pokazuje, że ryzyko związane z siedzącym trybem życia może nie być takie samo dla wszystkich, a związek między czasem spędzonym przy ekranie a niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi jest najsilniejszy u osób z niskim poziomem aktywności fizycznej – stwierdził prof. Jason Gill.

Wolny czas spędzony biernie, przyczynia się do siedzącego trybu życia, co wiąże się z wyższym ryzykiem zgonu i chorób układu krążenia.

Wszyscy naukowcy badający to zjawisko są zdania, że trzeba bardziej promować aktywność fizyczną oraz wynikające z niej korzyści. Choć niewątpliwie będzie to trudnym zadaniem.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWidowiskowa restauracja na wysokości powraca do Hampshire
NastępnyWielkie sprzątanie Great Dorset Beach w Swanage