Start Polecane Spadek poziomu zanieczyszczenia powietrza w Southampton

Spadek poziomu zanieczyszczenia powietrza w Southampton

645
0

Po tym, jak mieszkańcy Southampton pozostają w domach z powodu koronawirusa, poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście zmniejszył się prawie o połowę.

Nowe dane pokazują, że poziom dwutlenku azotu (NO2) w mieście spadł od czasu, gdy rząd wezwał mieszkańców do pozostania w domu w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się Covid-19.

Dwutlenek azotu jest uwalniany ze spalin samochodowych i jest uważany za poważne zanieczyszczenie powietrza, które pośrednio przyczynia się do ocieplenia planety. Nowe dane ujawniły, że poziom NO2 na A33 w Southampton spadł ze średnio 40,1 mikrograma na metr sześcienny między 19 a 26 marca ubiegłego roku, do 21,9 mikrograma na metr sześcienny między 17 a 24 marca tego roku.

Poziom NO2 spadł również w centrum Southampton, z 33,3 mikrograma na metr sześcienny między 19 a 26 marca 2019 r., do 20,9 mikrograma na metr sześcienny między 17 a 24 marca 2020 r.

Na początku roku Rada Miasta Southampton przedstawiła plan realizacji Karty Zielonego Miasta, aby walczyć z zanieczyszczeniami. Plan obejmuje propozycje mniejszej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta, 5000 nowych drzew i 25 miejskich łąk w całym mieście.

PoprzedniDrogi Southampton najniebezpieczniejsze… dla dzieci!
NastępnyPracownicy domu opieki śpią w przyczepach, aby chronić rodziny