Start Polecane Spadek liczby nauczycieli płci męskiej w szkołach w Southampton

Spadek liczby nauczycieli płci męskiej w szkołach w Southampton

494
0

Według danych, w ciągu ostatniej dekady kadra szkolna w Southampton stała się bardziej zdominowana przez kobiety.

Analiza przeprowadzona przez Education Policy Institute wykazała spadek odsetka nauczycieli płci męskiej w całej Anglii w ciągu ostatnich 10 lat.

Spośród 1770 nauczycieli w Southampton, których płeć została wymieniona w zeszłorocznym spisie School Workforce Census, 455 stanowili mężczyźni. Oznaczało to, że mężczyźni stanowili 26% wszystkich nauczycieli, w porównaniu z 28% dziesięć lat wcześniej. Jednak mężczyźni stanowili znacznie większy odsetek kadry nauczycielskiej w okolicznych szkołach średnich – 37%.

Analiza przeprowadzona przez EPI wykazała, że ​​w całej Anglii odsetek mężczyzn uczących w szkołach średnich spada z roku na rok od 2010 roku, osiągając najniższy poziom w latach 2019-20, kiedy 36% nauczycieli stanowili mężczyźni.

Jednak pomimo tego, że kadra nauczycielska stała się bardziej zdominowana przez kobiety, odsetek czarnych mężczyzn i nauczycieli płci męskiej z mniejszości etnicznych wzrósł do 17% – co według EPI po raz pierwszy jest zasadniczo reprezentatywne dla szerszej populacji.

Według ekspertów spadek liczby mężczyzn w zawodzie jest prawdopodobnie spowodowany zamrożeniem wynagrodzeń w sektorze publicznym, w którym w ciągu ostatniej dekady wynagrodzenia nauczycieli uległy stagnacji.

Rzeczniczka Departamentu Edukacji powiedziała: „Pracujemy nad zwiększeniem różnorodności kadry nauczycielskiej i ulepszyliśmy ścieżki do zawodu, mając na celu zróżnicowaną siłę roboczą, która wspiera rozwój i zatrzymywanie wszystkich nauczycieli, niezależnie od płci”.

PoprzedniMężczyzna dźgnięty nożem podczas napadu na jednej z ulic Southampton
NastępnyNa Wyspach gracz „zgarnął” 79 milionów funtów w loterii EuroMillions