Start Polecane Spadek bezrobocia w Southampton o 4 proc

Spadek bezrobocia w Southampton o 4 proc

995
0

Liczba bezrobotnych mieszkańców Southampton zmniejszyła się pod koniec ubiegłego roku o 4 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2015 roku.

Najnowsze badania pokazują, że liczba bezrobotnych w grudniu 2016 roku wyniosła 2225 osób, z czego 485 poszukujących pracy to osoby w wieku 18 – 24 lata. Z danych wynika, że od grudnia 2015 roku 95 osób znalazło pracę w Southampton.

Według pracowników Job Centre do spadku bezrobocia przyczyniło się przede wszystkim otwarcie restauracji i barów w nowym kompleksie Westquay. Wielu bezrobotnych znalazło również pracę w nowym centrum dystrybucji Lidla na Nursling, otwartym pod koniec ubiegłego roku

Bezrobocie w Southampton w najbliższym czasie może być jeszcze niższe. Lokale znajdujące sie w Westquay takie, jak Wahaca, TGI, Kupp, L’Osteria oraz wciąż czekające na otwarcie Cinema de Lux, ciągle prowadzą rekrutację. Wkrótce rozpocznie się także rekrutacja do nowego sklepu Lidl na Woolston.

Według portalu internetowego CV library, Southampton znajduje się na czwartym miejscu na liście miast w UK, w których najłatwiej znaleźć pracę.

PoprzedniCo robią kierowcy z Hampshire podczas jazdy
NastępnyW przyszłym tygodniu zapadnie wyrok w sprawie Brexitu