Start Polecane Spada liczba pasażerów na lotnisku w Southampton

Spada liczba pasażerów na lotnisku w Southampton

825
0

Lotnisko w Southampton odnotowało redukcję prawie 40 000 pasażerów w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Między czerwcem a lipcem tego roku całkowita liczba pasażerów spadła w Southampton Airport o 38202. W lipcu tego roku przez lotnisko przewinęło się 182 863 podróżnych, podczas gdy w tym samym miesiącu w roku ubiegłym liczba ta wyniosła 201 243.

Według raportów opublikowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego różnica 18380 pasażerów stanowi 9-procentowy spadek. Raporty pokazują, że w czerwcu 2019 r.przez lotnisko przejechało 167 811 pasażerów, czyli o 19 822 mniej niż w czerwcu 2018 r.

Według rzecznika portu lotniczego Southampton, ten „niewielki spadek” pasażerów ma miejsce w tym roku w branży w całej Wielkiej Brytanii. „Można to przypisać wielu czynnikom w branży, jednym z kluczowych czynników jest niepewność co do Brexitu” – powiedział rzecznik. „My jednak, zachęcamy pasażerów do rezerwacji lotów bez obaw, ponieważ nasze loty będą kontynuowane bez względu na to, co stanie się z Brexit” – dodał.

Rzecznik lotniska powiedział także: „Jest to tymczasowy spadek, który w żaden sposób nie podważa naszych planów wzrostu ani nie wpływa na nie. Wręcz przeciwnie, nasze plany przedłużenia pasa startowego oraz ulepszenia terminalu są kontynuowane z pełną prędkością i czekamy na ekscytującą przyszłość. Wydłużając pas startowy, umożliwimy dalszy zrównoważony wzrost i poprawimy wybór i łączność dla naszych pasażerów oraz znacznie zwiększymy nasz wkład gospodarczy w region”.

PoprzedniCraig David zagra darmowy koncert na stadionie Saint Mary
NastępnyAlarmy powodziowe wydane dla całego Hampshire