Start Wiadomości Spada bezrobocie, rosną pensje

Spada bezrobocie, rosną pensje

1381
0

Według danych brytyjskiego Urzędu Statystycznego w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2014 liczba bezrobotnych była o 588 tysięcy niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, zaś pensje wzrosły o 1,6%.

Wczoraj podano do wiadomości, że liczba osób pracujących w Wielkiej Brytanii wynosi teraz 30,8 miliona czyli o 115 tysięcy więcej niż w poprzednim okresie trzymiesięcznym.

Odnotowano też wzrost pensji – o 1,6% bez wliczania bonusów lub o 1,4% z wliczeniem bonusów.

Specjaliści komentujący dane o spadku bezrobocia są jednak dosyć ostrożni. Uważają, że spadek bezrobocia może być wynikiem podejmowania prac sezonowych przed świętami.

Apelują o lepsze kształcenie młodych ludzi i przygotywane ich do wejścia na rynek pracy, gdyż w wielu branżach występują braki kadrowe. Dwa dni temu dużo mówiło się na przykład o tym, że 80% pielęgniarek zatrudnionych w 2014 r. przez NHS w Anglii pochodziło z zagranicy, gdyż brytyjskie uczelnie nie kształcą odpowiedniej liczby osób w tym zawodzie.

NHS zmuszone jest więc szukać pracowników poza UK – głównie w Hiszpanii, Portugalii, ale też poza Europą.
Kolejny raz mówi się o brakach wykwalifikowanych inżynierów i techników, pracowników branży technicznej, w takich sektorach jak na przykład produkcja maszyn, urządzeń i samochodów.

Źródło: TwojSukcesUK.co.uk

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni100 imigrantów dziennie próbuje przedostać się do UK
NastępnyCameron „nigdy, przenigdy” nie wejdzie w koalicję z Faragem