Start Polecane Southern Water prosi mieszkańców hrabstwa, aby oszczędzali wodę

Southern Water prosi mieszkańców hrabstwa, aby oszczędzali wodę

847
0

Dostawca wody Southern Water wystosował prośbę do mieszkańców Hampshire, aby używali jak najmniej wody. Ekstremalne warunki pogodowe w ubiegłym tygodniu spowodowały pęknięcia rur w niektórych regionach hrabstwa. 

Główny dostawca wody w Hampshire, firma Southern Water jest jedną z czterech firm w Wielkiej Brytanii, które wydały ostrzeżenie po ubiegłotygodniowych opadach śniegu. We wspólnym oświadczeniu z Thames Water, South East Water i Affinity Water wezwano klientów do korzystania z bieżącej wody tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. W oświadczeniu prosi się mieszkańców, aby brali krótki prysznic zamiast kąpieli i uruchamiali pralki i zmywarki tylko wtedy, gdy są one pełne. Nawet takie drobne działania zrobią różnicę – twierdzą szefowie firm.

W ubiegłym tygodniu z powodu niskiej temperatury aż 12 tys. gospodarstw domowych pozostało bez bieżącej wody. W ciągu weekendu dostawcy rozdawali dotkniętym przez awarię klientom wodę w butelkach.

W weekend pogoda zaczęła się poprawiać, śnieg stopniał i zrobiło się cieplej, jednak w niektórych regionach Anglii ostrzeżenie pogodowe obowiązuje nadal.

PoprzedniMiędzynarodowy Dzień Kobiet w Southampton
NastępnyPo fali mrozów mieszkańców Wysp czekają powodzie i podtopienia