Start Polecane Southampton wśród najlepszych miast do pracy w małych firmach

Southampton wśród najlepszych miast do pracy w małych firmach

392
0

Badania wykazały, że Southampton jest jednym z najlepszych miejsc w Wielkiej Brytanii do pracy dla małej firmy.

Miasto zajęło ósme miejsce w ligowej tabeli opartej na takich wskaźnikach jak wzrost małych i średnich przedsiębiorstw, stawki godzinowe i czas dojazdów.

Glasgow znalazło się na szczycie listy Top 25 miast na rynku pracy, opublikowanej przez firmę pożyczkową iwoca. Londynu, przygniecionego wysokimi cenami domów i długimi dojazdami, nie było na liście.

Southampton uzyskało wysokie noty za wzrost małych i średnich przedsiębiorstwach, których liczba wzrosła o 63 procent w latach 2016-21.

Badacze powiedzieli: „Dzięki portfolio nadchodzących projektów, w tym nowemu terminalowi statków wycieczkowych o wartości 55 milionów funtów, programowi pracy w centrum miasta o wartości 18,5 miliona funtów i nowemu programowi rewitalizacji, Southampton jest naturalnym centrum pracy dla małych firm w Wielkiej Brytanii.”

W tabeli ligowej, opartej na danych z Krajowego Urzędu Statystycznego, pracownicy w Southampton mieli średni czas dojazdu do pracy 26 minut i średnią stawkę godzinową 19,91 funtów.

Gęstość zatrudnienia – liczba miejsc pracy na osobę – wyniosła 0,77, podczas gdy średnia cena domu wyniosła 226 000 funtów.

Southampton pokonało każde inne miasto na południowym wschodzie z wyjątkiem Crawley. Portsmouth znalazło się na 16 miejscu na liście, spadając ze względu na oferowane stawki godzinowe.

PoprzedniMarwell wprowadza surowe zasady ochrony zagrożonych gatunków po przypadku ptasiej grypy
NastępnyDziesięć nowych szkół ma zostać otwartych w Hampshire w ciągu najbliższych czterech lat