Start Polecane Southampton wesprze uchodźców uciekających z Afganistanu

Southampton wesprze uchodźców uciekających z Afganistanu

516
0

Rada Southampton potwierdziła, że miasto będzie wspierać uchodźców uciekających przed talibami.

Dan Fitzhenry, przewodniczący Rady Miasta Southampton, powiedział, że władze współpracują z rządem w celu wspierania i przyjmowania uchodźców. Dalsze szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione.

Fitzhenry powiedział, że władze są zaangażowane we wspieranie potrzebujących. Informacja pojawia się, gdy setki Afgańczyków próbowało uciec z kraju po tym, jak talibowie przejęli kontrolę nad stolicą Kabul na początku tego miesiąca. Rząd obiecał przesiedlić do 20 000 afgańskich uchodźców w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jeszcze, ile osób otrzyma wsparcie Rady Miasta Southampton.

Przewodniczący Fitzhenry powiedział: „Będziemy wspierać i osiedlać afgańskich uchodźców i pracujemy nad tym od kilku tygodni. Jesteśmy całkowicie zaangażowani w pomoc tym, którzy jej potrzebują. Od kilku tygodni współpracujemy z rządem, aby wspierać afgańskich uchodźców. Ściśle współpracujemy z rządem i innymi partiami, aby mieć pewność, że jako miasto możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać tych, którzy tego potrzebują”.

PoprzedniDane dotyczące bezrobocia w Southampton i pozostałej części Hampshire
NastępnyAldi ogłasza poważną zmianę we wszystkich nowych sklepach w Wielkiej Brytanii