Start Coronavirus Southampton University poszukuje chętnych do kolejnego etapu prób szczepionki na koronawirusa

Southampton University poszukuje chętnych do kolejnego etapu prób szczepionki na koronawirusa

890
0

Rozpoczęto poszukiwania setek ochotników, którzy wzięliby udział w kolejnym etapie próby szczepionki na koronawirusa w Southampton.

Naukowcy chcieliby, aby ponad 600 osób z całego regionu wzięło udział w tym procesie. Osoby odpowiedzialne za program twierdzą, że pierwsza próba leku przebiegła pomyślnie.

Program jest jednym z czterech na całym świecie, które poszukują szczepionki przeciwko Covid-19, która zabiła już 35 000 osób w całej Wielkiej Brytanii.

Naukowcy z University Hospital Southampton (UHS) i University of Southampton rozpoczęli rekrutację nowych ochotników do następnych dwóch faz w badaniach nad szczepionką, która mogłaby chronić przed COVID-19.

Prace nad szczepionką, opracowane przez zespoły kliniczne z Jenner Institute i Oxford Vaccine Group na Uniwersytecie Oksfordzkim, rozpoczęły się w styczniu. Pierwotnie badanie fazy pierwszej w Southampton obejmowało 160 zdrowych ochotników w wieku od 18 do 55 lat.

Badacze z Southampton starają się obecnie zatrudnić do 620 nowych wolontariuszy w następujących kategoriach:

– 250 osób w wieku 18–55 lat, które miały kontakt z pacjentami z COVID w ramach swojej pracy, w tym między innymi personel medyczny, personel domów opieki (pielęgniarki, asystentów, sprzątaczek itp.), ratownicy medyczni, personel szpitala pierwszej linii oraz personel sprzątający / cateringowy, dentyści, lekarze rodzinni i personel chirurgii ogólnej, w tym pielęgniarki;

– 120 zdrowych osób w wieku powyżej 70 lat;

– kolejnych 250 zdrowych osób w wieku powyżej 55 lat, w tym w wieku powyżej 70 lat.

PoprzedniGrzywna za złamanie 14-dniowej kwarantanny po przybyciu do UK
NastępnyIkea w Southampton szykuje się do ponownego otwarcia