Start Polecane Southampton to jedno z najbardziej niezdrowych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii

Southampton to jedno z najbardziej niezdrowych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii

661
0

Eksperci z Consumer Data Research Center (CDRC) przeanalizowali miasta w całym Hampshire, aby ujawnić najbardziej niezdrowe miejsca w hrabstwie.

Specjaliści z CDRC zbadali dobrostan, monitorując poziomy zanieczyszczeń w każdej dzielnicy Hampshire, a także liczbę parków i terenów rekreacyjnych. Uwzględniono również dostępność usług zdrowotnych, takich jak przychodnie lekarskie i apteki, a także liczbę restauracji na wynos, pubów i sklepów z grami hazardowymi.

Utworzono interaktywną mapę, aby wyświetlić wyniki. Mapa śledzi indeks zdrowia CDRC – znany również jako Dostęp do zdrowych aktywów i zagrożeń (AHAH). Mapa uwzględnia:

– Środowisko sprzedaży detalicznej (dostęp do fast foodów, pubów, sklepów stacjonarnych, sklepów tytoniowych, hazardowych)

– Usługi zdrowotne (dostęp do lekarzy rodzinnych, szpitali, aptek, dentystów, usługi rekreacyjne)

– Środowisko fizyczne (niebieska przestrzeń, zielona przestrzeń – aktywna, zielona przestrzeń – pasywna)

– Jakość powietrza (dwutlenek azotu, cząstki stałe 10, dwutlenek siarki).

Każdy z tych czynników jest śledzony i zapewnia ogólny wynik AHAH dla tego obszaru.

Southampton jest wyjątkowo niezdrowe i otrzymało 10 punktów, co czyni go jednym z najgorszych obszarów w całej Wielkiej Brytanii. Prawie całe miasto jest zaznaczone na mapie kolorem czerwonym

Obszary takie jak Freemantle, Shirley i Totton są szczególnie złe. Znajdują się w nich liczne puby i restauracje na wynos.

Jakość powietrza w Southampton jest tak samo zła, jak w wielu miejscach w Londynie, cała mapa plasuje jakość powietrza w przedziale 6-10.