Start Polecane Southampton stolicą złodziei rowerów. Liczba przestępców jest zatrważająca

Southampton stolicą złodziei rowerów. Liczba przestępców jest zatrważająca

719
0

Codziennie w Southampton ginie więcej niż trzy rowery. Rowerzyści biją na alarm i domagają się podjęcia środków w celu ukarania przestępców.

Dane przedstawione przez policję w Hampshire pokazują, że od początku 2017 roku w Southampton skradziono 714 rowerów. W ubiegłym roku liczba skradzionych rowerów wyniosła 860, wygląda więc na to, że w tym roku liczba przestępstw będzie znacznie większa.

Rowerzyści, którzy stracili swoje dwa kółka skarżą się, że policja nie traktuje kradzieży rowerów poważnie. Jeden z mieszkańców Southampton, który podróżuje do pracy rowerem od ponad 15 lat twierdzi, że przynajmniej raz w roku traci rower w wyniku kradzieży. Właściciele dwóch kółek skarżą się, że złodzieje rowerów czują się bezkarni. Policja powinna wprowadzićić zaostrzone kary dla przestępców.

Policja odpowiada, że większość skradzionych rowerów nie była niestety zabezpieczona. Rower bez zabezpieczenia to tylko zachęta dla złodzieja. Policja apeluje tym samym o zakup specjalnych zamków rowerowych, które odstraszą przestępców.