Start Southampton Southampton Solent Sky Museum ujawnia plany rozbudowy

Southampton Solent Sky Museum ujawnia plany rozbudowy

406
0

Muzeum poświęcone dziedzictwu lotnictwa Southampton ogłosiło, że po nieudanych próbach przeniesienia się do alternatywnych miejsc, planowana jest rozbudowa obiektu.

Muzeum Solent Sky zgłosiło plany rozbudowy o dwie kondygnacje swojej siedziby przy Albert Road. W rozbudowanym muzeum znalazłyby się wystawy lotnicze, a także przestrzeń edukacyjna i imprezowa. Powiernicy muzeum powiedzieli, że do sfinansowania prac potrzebna będzie „duża inicjatywa zbierania funduszy”. Stwierdzili, że celem jest „powiększenie muzeum i szersze uwzględnienie dziedzictwa przemysłowego obszaru Solent”.

Wysiłki mające na celu znalezienie innego miejsca w mieście okazały się nieskuteczne, a powiększenie obecnego budynku stało się „realistyczną i ekscytującą opcją”.

Poprzedni plan budowy muzeum transportu nadbrzeżnego pod nazwą Aeronautica utknął w martwym punkcie w 2012 roku, kiedy proponowana lokalizacja została wycofana.

Wśród eksponatów znajdujących się w planach nowego muzeum jest Britten-Norman Trislander, który działał między Southampton a wyspami Normandzkimi i został zakupiony przez muzeum po wycofaniu go w 2017 roku.

Na wystawie znalazłby się również pionierski jednomiejscowy myśliwiec odrzutowy Supermarine Swift, opracowany w Southampton w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. 170-tonowy lekki statek Calshot Spit, który został przeniesiony do muzeum w 2019 roku, jest włączony do kawiarni muzeum.

PoprzedniWjazd do Wielkiej Brytanii tylko z negatywnym testem
NastępnySupermarkety proszą kupujących, aby nie robili zapasów