Start Polecane Southampton Radio Taxis zmuszone do podwyżki cen po raz pierwszy od ośmiu...

Southampton Radio Taxis zmuszone do podwyżki cen po raz pierwszy od ośmiu lat

284
0

Firma przewozowa z Southampton została zmuszona do podniesienia cen po raz pierwszy od ośmiu lat z powodu rosnących kosztów paliwa.

Podwyżka pojawia się wraz z ostrzeżeniem, że kraj znajdzie się w martwym punkcie, jeśli rząd „nie obniży podatku od paliw”.

Ceny paliw rosły w ciągu ostatnich kilku miesięcy ze względu na wyższy popyt na całym świecie, ponieważ Chiny łagodzą ograniczenia Covid.

Wojnę na Ukrainie obwiniono również o wyższe rachunki za benzynę, z ostrzeżeniem RAC, że tego lata koszt paliwa osiągnie 2 funty za litr.

W związku z rosnącymi cenami paliw, miejskie korporacje taksówkowe odczuwają presję.

Simon May jest prezesem firmy Radio Taxis, która obchodzi 50-lecie działalności. Twierdzi jednak, że jego firma z siedzibą w Millbrook Road East po raz pierwszy od ośmiu lat podniosła ceny z powodu kryzysu paliwowego. Wzywa rząd do większego wsparcia branży transportowej.

„Kraj znajdzie się w martwym punkcie, jeśli podatek od paliwa nie zostanie obniżony. Ze względu na wzrost kosztów brakuje obecnie kierowców na drogach, którzy mogliby zapewnić bardzo potrzebny transport”.

PoprzedniObraz konika morskiego na parkingu w Southampton
NastępnyWioślarze zbierają dane o zanieczyszczeniach podczas wyzwania GB