Start Coronavirus Southampton „powoli wraca do normy”, pokazują statystyki Google

Southampton „powoli wraca do normy”, pokazują statystyki Google

578
0

Według danych, życie w Southampton powoli wraca do normy, pomimo wciąż obowiązujących ograniczeń związanych z koronawirusem.

Premier Boris Johnson ogłosił niedawno, że zakończenie wszystkich ograniczeń związanych z koronawirusem w Anglii – które nakreślono w planie działania rządu najwcześniej na 21 czerwca – zostanie opóźnione nawet o cztery tygodnie.

Google wykorzystuje dane o lokalizacji z telefonów i innych urządzeń osobistych do śledzenia trendów w ruchu ludzi w różnych obszarach ich codziennego życia. Porównuje frekwencję w pięciu obszarach poza domem – handlu i rekreacji, supermarketach i aptekach, parkach, transporcie publicznym i miejscach pracy – z pięciotygodniowym okresem odniesienia zarejestrowanym przed kryzysem Covid-19.

 W Southampton średnia aktywność w tych kategoriach była tylko o 3% poniżej normalnego poziomu w tygodniu poprzedzającym 6 czerwca. W całej Wielkiej Brytanii średnia aktywność osiągnęła najwyższy poziom o 9% powyżej poziomu bazowego między 31 maja a 6 czerwca – jest to poziom wyższy niż w jakimkolwiek innym tygodniu, odkąd Wielka Brytania weszła w pierwszy lockdown w marcu 2020 r.

Podczas gdy wiele działań i miejsc, takich jak imprezy na dużą skalę i kluby nocne, wciąż są zamknięte, wiele innych części gospodarki zostało ponownie otwartych.

PoprzedniKoronawirus: Brak zgonów w Hampshire w ciągu ostatnich dwóch tygodni
NastępnyNowy banknot £50 z Alanem Turingiem