Start Polecane Southampton powitało największy statek wycieczkowy na rynek brytyjski

Southampton powitało największy statek wycieczkowy na rynek brytyjski

462
0

Najnowszy luksusowy statek, który został zbudowany dla P&O Cruises, przybył do Southampton przed swoim dziewiczym rejsem na Wyspy Kanaryjskie.

Nazwany największym statkiem wycieczkowym, jaki kiedykolwiek zaprojektowano na rynek brytyjski, Arvia o wyporności 185 000 ton może przewozić 5500 pasażerów oraz 1500 członków załogi.

Arvia jest drugim statkiem P&O Cruises napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG), najbardziej zaawansowaną technologią paliwową w branży morskiej.

Okręt będzie miał siedzibę w Southampton, chociaż oficjalna ceremonia nadania imienia odbędzie się na Barbadosie w przyszłym roku.

Prezes firmy Paul Ludlow był na pokładzie 345-metrowego statku, który płynął w górę Southampton Water po swojej podróży z niemieckiej stoczni.

Ludlow powiedział, że Arvia „ucieleśnia najnowsze trendy w podróżowaniu, gastronomii i rozrywce. Opisał ją jako „uosobienie słonecznego kurortu żeglującego przez cały rok do najcieplejszych klimatów”.

SkyDome z rozsuwanym szklanym dachem tworzy odprężające środowisko przy basenie z lokalami gastronomicznymi i piwnymi dla gości.

Wieczorem zamienia się w miejsce rozrywki, w którym odbywają się pokazy, muzyka na żywo, występy gościnne i występy lotnicze.

Goście będą mogli również oglądać hity filmowe pod gwiazdami na ogromnym ekranie SeaScreen.

Arvia, która ma 16 pokładów pasażerskich, szczyci się również różnorodnością restauracji.

Jedna oferuje wykwintnie przyrządzone dania rybne i roślinne, a druga to typowo amerykańska restauracja serwująca śniadania, brunche, kolacje i słodkie smakołyki przy akompaniamencie muzyki i lodowatych koktajli.

Jedzenie serwowane na pokładzie będzie obejmować dania kuchni karaibskiej zaproponowane przez lokalnego bohatera kulinarnego Shivi Ramoutara, a także inspirowane kuchnią śródziemnomorską menu autorstwa José Pizarro.

PoprzedniPonad 130 przewoźników autobusowych oferuje bilety za 2 funty
NastępnyBank of England prezentuje pierwsze banknoty z wizerunkiem króla Karola