Start Imprezy Southampton Parkrun powraca do Southampton Common w czerwcu

Southampton Parkrun powraca do Southampton Common w czerwcu

453
0

Rada Miejska Southampton potwierdziła, że ​​udzieliła pozwolenia na wznowienie wydarzenia Parkrunw Southampton Common.

Popularne wydarzenia zostały odwołane w zeszłym roku ze względów bezpieczeństwa z powodu pandemii. W zeszłym miesiącu organizatorzy Parkrun UK napisali do rad miejskich w całym kraju z prośbą o pozwolenie na powrót wydarzeń.

Teraz radny Spiros Vassiliou, członek gabinetu ds. społeczności, kultury i dziedzictwa potwierdził, że rada wyraziła zgodę na powrót wydarzenia w Southampton. Radny Vassiliou, powiedział: „Dokładnie przeanalizowaliśmy prośbę o ponowne uruchomienie Parkrun w porozumieniu z kolegami i partnerami ds. zdrowia publicznego, w tym z miejską Grupą Doradczą ds. Bezpieczeństwa Imprez, w skład której wchodzą przedstawiciele służb ratunkowych.

„Z przyjemnością potwierdzamy, że udzieliliśmy pozwolenia na wznowienie Parkrun w Southampton Common. Zgoda ta podlega weryfikacji, gdyby w najbliższym czasie pojawiły się obawy dotyczące zakażeń COVID-19 w mieście.”

„Te wydarzenia są doskonałą okazją dla ludzi do spotkania się, cieszenia się zieloną przestrzenią miasta oraz poprawy ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie możemy się doczekać, aby powitać ich z powrotem w Southampton”.