Start Polecane Southampton: Nowe pasy ruchu dla autobusów

Southampton: Nowe pasy ruchu dla autobusów

807
0

Firma przewozowa Bluestar poparła plany dotyczące nowych pasów ruchu dla autobusów w Southampton.

Andrew Wickham z firmy Bluestar poparł decyzję Rady Miasta Southampton o wprowadzeniu nowych pasów autobusowych w mieście.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak rada Southampton ogłosiła swój nowy plan naprawy transportu, w którym planowane jest zainstalowanie tymczasowych pasów autobusowych po obu stronach A3024 Bitterne Road West, między Union Road i Maybray King Way, w tym mostem Northam. Z nowych pasów będą mogły korzystać również rowery, taksówki i prywatne samochody do wynajęcia.

Większość linii autobusowych już została zainstalowana, ale z powodu innych prac w okolicy, pozostałe linie zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

„To nasza szansa na skorzystanie z ekologicznego i wydajnego transportu publicznego w nadchodzących latach, a wprowadzenie nowych pasów autobusowych – szczególnie tych na Bitterne – pomoże zapewnić częste i niezawodne usługi” – powiedział Andrew Wickham.

„Przed Covid-19 nasze trasy Bluestar 16 i Bluestar 18, które obsługują wschodnią stronę miasta, przewoziły łącznie ponad 11 000 pasażerów dziennie. Ponadto, po zniesieniu dystansu społecznego, każdy z naszych dwupokładowych pojazdów może zdjąć 75 samochodów z drogi.”

„Obecnie ściśle współpracujemy z radą, aby przygotować się na wzrost natężenia ruchu, gdy jeszcze więcej osób ponownie pojedzie autobusem.” „Dedykowane pasy dla autobusów dają nam doskonałą okazję, aby podążyć ku bardziej ekologicznej przyszłości.”