Start Polecane Southampton: Nowe pasy ruchu dla autobusów

Southampton: Nowe pasy ruchu dla autobusów

867
0

Firma przewozowa Bluestar poparła plany dotyczące nowych pasów ruchu dla autobusów w Southampton.

Andrew Wickham z firmy Bluestar poparł decyzję Rady Miasta Southampton o wprowadzeniu nowych pasów autobusowych w mieście.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak rada Southampton ogłosiła swój nowy plan naprawy transportu, w którym planowane jest zainstalowanie tymczasowych pasów autobusowych po obu stronach A3024 Bitterne Road West, między Union Road i Maybray King Way, w tym mostem Northam. Z nowych pasów będą mogły korzystać również rowery, taksówki i prywatne samochody do wynajęcia.

Większość linii autobusowych już została zainstalowana, ale z powodu innych prac w okolicy, pozostałe linie zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

„To nasza szansa na skorzystanie z ekologicznego i wydajnego transportu publicznego w nadchodzących latach, a wprowadzenie nowych pasów autobusowych – szczególnie tych na Bitterne – pomoże zapewnić częste i niezawodne usługi” – powiedział Andrew Wickham.

„Przed Covid-19 nasze trasy Bluestar 16 i Bluestar 18, które obsługują wschodnią stronę miasta, przewoziły łącznie ponad 11 000 pasażerów dziennie. Ponadto, po zniesieniu dystansu społecznego, każdy z naszych dwupokładowych pojazdów może zdjąć 75 samochodów z drogi.”

„Obecnie ściśle współpracujemy z radą, aby przygotować się na wzrost natężenia ruchu, gdy jeszcze więcej osób ponownie pojedzie autobusem.” „Dedykowane pasy dla autobusów dają nam doskonałą okazję, aby podążyć ku bardziej ekologicznej przyszłości.”

PoprzedniPijani, nadzy mężczyźni i awantury – ponowne otwarcie pubów w Southampton
NastępnyCoraz więcej autobusów Bluestar na ulicach Southampton