Start Polecane Southampton „nie nadąża” z wprowadzaniem punktów ładowania pojazdów elektrycznych

Southampton „nie nadąża” z wprowadzaniem punktów ładowania pojazdów elektrycznych

282
0

Dane pokazują, że Southampton nie nadąża z wdrażaniem krajowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Thinktank, Policy Exchange twierdzi, że w regionach Wielkiej Brytanii nadal istnieją „czarne punkty” jeśli chodzi o miejsca ładowania pojazdów elektrycznych, gdzie należy zwiększyć szybkość instalacji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Według danych Departamentu Transportu, na początku stycznia w Southampton było 71 publicznych punktów ładowania. To wskaźnik 28 na 100 000 osób, mniej niż średnia w Wielkiej Brytanii wynosząca 31. Od października 2019 r. w Southampton pojawiło się 13 urządzeń. Oprócz tego popularność samochodów elektrycznych wzrosła, a producenci dostarczają obecnie rekordową liczbę.

Według najnowszych danych DfT na koniec września 2020 r. w Southampton zarejestrowanych było 533 pojazdy elektryczne – wzrost o 44% w porównaniu z 369 we wrześniu 2019 roku.

W międzyczasie w całej Wielkiej Brytanii w tym samym okresie udostępniono dodatkowe 5700 urządzeń, co daje łączną liczbę do 20 800 na początku tego roku.

Jednak raport Policy Exchange wskazuje, że tempo wdrażania musi wzrosnąć w stosunku do obecnego tempa, aby sprostać planowanemu zakazowi nowych samochodów benzynowych i wysokoprężnych do 2030 roku. Stwierdzono również lukę w zasięgu punktów ładowania w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że rządowy system finansowania dla władz lokalnych nie był równomiernie rozłożony.

PoprzedniMasowe testy w Southampton po odkryciu południowoafrykańskiego wariantu Covid-19
NastępnyPolicja i władze miasta wypowiadają wojnę wandalom atakującym autobusy