Start Coronavirus Southampton na drugim poziomie (tier 2) po zakończeniu lockdownu w środę

Southampton na drugim poziomie (tier 2) po zakończeniu lockdownu w środę

1133
0

Po zakończeniu lockdownu, Southampton wraz z całym Hampshire znajdzie się na drugim poziomie restrykcji epidemiologicznych.

Na ponad 30 obszarach Anglii, w tym w Birmingham i Manchesterze, będzie obowiązywał trzeci, najwyższy stopień restrykcji epidemicznych (tier 3). Na poziomie drugim znajdzie się 38 obszarów, w tym Londyn oraz Liverpool, który jako pierwszy został objęty najostrzejszymi restrykcjami przed lockdownem, zaś na poziomie pierwszym będą tylko dwa – Kornwalia wraz z wyspami Scilly oraz Isle of Wight.

Poziomy będą poddawane regularnym przeglądom – pierwszy przegląd zaplanowano na 16 grudnia. Główne obowiązujące zasady poziomu drugiego obejmują zakaz wszelkiego mieszania się oddzielnych gospodarstw domowych w pomieszczeniach (w otoczeniu prywatnym, takim jak dom, lub w budynku publicznym, takim jak pub), z wyjątkiem tzw. suport bubbles. „Zasada sześciu” nadal obowiązuje w przypadku spotkań na świeżym powietrzu.

Od środy będzie można ponownie otwierać restauracje, a także zakłady fryzjerskie. Sektor handlu detalicznego może również funkcjonować tak, jak wcześniej, podobnie jak siłownie.

Jednak puby i bary będą mogły przyjmować klientów tylko wtedy, gdy działają jako restauracje. Oznacza to, że muszą być w stanie podawać „obfite posiłki”.

PoprzedniObawy dotyczące planów masztu 5G w Peartree Green w Southampton
NastępnyBoris Johnson uspokaja dzieci, że Święty Mikołaj przyjedzie pomimo pandemii