Start Southampton Southampton- kryzys związany z kosztami utrzymania

Southampton- kryzys związany z kosztami utrzymania

448
0

Praktyczne wsparcie zostanie zaoferowane osobom borykającym się z wysokimi rachunkami na zbliżającym się wydarzeniu w Southampton.

Rada Miejska Southampton i Love Southampton połączyły siły, aby jeszcze w tym roku zorganizować w mieście szczyt kryzysowy związany z kosztami utrzymania.

Szczyt ma na celu zgromadzenie organizacji sektora publicznego i wolontariatu, mieszkańców, grup wyznaniowych i doradców, aby omówić praktyczne sposoby wspierania osób najbardziej potrzebujących.

Lider rady, Satvir Kaur, powiedziała: „W Southampton obawiamy się, że ludzie zaczną się poddawać i chcemy pracować razem jako miasto, aby zapewnić, że mamy tutaj silną sieć wspierającą jednostki i rodziny.”

„Nasze miasto ma niesamowity sposób na łączenie się, kiedy najbardziej tego potrzebujemy i jestem pewna, że możemy zrobić to samo teraz i wykorzystać ten szczyt do współpracy, aby zapewnić praktyczne wsparcie i nadzieję dla mieszkańców Southampton w tych trudnych czasach”.

Statystyki Ministerstwa Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządu Lokalnego z 2019 r. wskazują, że około 45 procent populacji Southampton mieszkało w dzielnicach, które zostały klasyfikowane w grupie 30 procent najbardziej potrzebujących w całym kraju.

Oczekuje się zatem, że kryzys kosztów utrzymania wywrze znaczący wpływ na dużą liczbę osób mieszkających w mieście.

Szczyt odbędzie się w mieście w piątek 14 października.

PoprzedniHistoryczny kościół w Southampton został wystawiony na sprzedaż
NastępnyBank Anglii ostrzega, że ​​w tym roku Wielka Brytania popadnie w recesję