Start Coronavirus Southampton jest ósmym najbardziej zatłoczonym miastem w kraju pomimo pandemii

Southampton jest ósmym najbardziej zatłoczonym miastem w kraju pomimo pandemii

470
0

Według najnowszych danych, Southampton jest ósmym najbardziej zatłoczonym miastem w kraju pomimo pandemii.

Dane od specjalisty ds. technologii lokalizacji, TomTom, pokazują, że pomimo 23% spadku natężenia ruchu na drogach w wyniku pandemii, południe pozostaje najbardziej zatłoczonym obszarem w Wielkiej Brytanii. Na tym obszarze znajduje się pięć z dziesięciu najbardziej zatłoczonych miast w kraju, w tym Southampton, które zajęło czwarte miejsce na południu.

Najbardziej zatłoczonym miastem na południu było Brighton and Hove.

Stephanie Leonard, Head of Traffic Innovation and Policy w TomTom, powiedziała: „O ile nie nastąpi ciągła zmiana w zachowaniu kierowców, wspierana przez decydentów i pracodawców, jest mało prawdopodobne, aby trwale zakończyły się godziny szczytu.” „Dlatego potrzebujemy działań ze strony urbanistów, decydentów, pracodawców i kierowców”. Rada Miejska Southampton stwierdziła jednak, że poczyniła dotychczas „doskonały postęp”, wprowadzając i wzmacniając przepisy dotyczące podróży w mieście.

Radny Steve Leggett, członek gabinetu Green City and Place, powiedział: „Zdajemy sobie sprawę z tego, że w mieście i okolicznych sieciach autostrad występują zatory w godzinach szczytu. Jest to wyzwanie dla wszystkich dużych, odnoszących sukcesy i rozwijających się miast. W tym celu nadal dostarczamy ukierunkowane ulepszenia, takie jak niedawna modernizacja ronda Redbridge”.

Poseł z Southampton Itchen, Royston Smith, wezwał radę do wprowadzenia zmian. Powiedział: „Wzywam Radę Miasta Southampton do zaproponowania konstruktywnych środków w celu zmniejszenia zatorów komunikacyjnych, a nie do niekonkretnych schematów, które pogorszyły problem”.

PoprzedniJak władze miasta planują pomóc miejskim przedsiębiorstwom i bezrobotnym mieszkańcom
NastępnyJednorazowa płatność Universal Credit. To musisz wiedzieć