Start Southampton Southampton i Winchester są gotowe na przyjęcie uchodźców z Syrii

Southampton i Winchester są gotowe na przyjęcie uchodźców z Syrii

3386
0

„Jesteśmy gotowi aby pomóc” mówią mieszkańcy miast i miasteczek w Hampshire, którzy deklarują, że mogą zapewnić schronienie dla zdesperowanych rodzin uciekających z Syrii.

Setki mieszkańców hrabstwa już pomogło uchodźcom z Syrii, oddając rzeczy takie jak jedzenie czy ubrania, a także zbierając pieniądze dla tych, którzy musieli opuścić swoje domy i uciekać przed wojną.

Teraz także przedstawiciele miast Southampton i Winchester zadeklarowali, że zrobią wszystko aby przygotować mieszkania dla uchodźców z Syrii. Oświadczenie to wyszło po tym jak premier David Cameron zapewnił, że Wielka Brytania przyjmie 20 tys. uchodźców w ciągu najbliższych czterech lat. Premier poinformował także, że pomoc otrzymają tylko ci, którzy przebywają obecnie w obozach dla uchodźców a nie ci, którzy przedostali się do Europy.

Southampton City Council twierdzi, że w tej chwili miasto jest w stanie zapewnić schronienie dwudziestu osobom. To nie pierwszy raz kiedy Southampton pomaga uchodźcom. W czasie wojny domowej w Hiszpanii miasto przyjęło 4 tys. dzieci.

PoprzedniSzansa zwiedzania Tudor House & Garden za darmo
NastępnyUczeń odesłany ze szkoły do domu z powodu nieodpowiedniej fryzury