Start Polecane Southampton City Council opracował plan, dzięki któremu zapłacimy mniej za energię

Southampton City Council opracował plan, dzięki któremu zapłacimy mniej za energię

1213
0

Council planuje przejąć klientów tzw.”wielkiej szóstki” i zaoferować im tańszą energię. Rada miasta Southampton zaprezentowała plany powstania nowej firmy energetycznej, która mogłaby obniżyć roczne rachunki mieszkańców nawet o 200 funtów. 

Jest to innowacyjny plan sprzedaży gazu i energii elektrycznej na tysiące domów w Southampton, ponieważ ma na celu wyeliminowanie ubóstwa energetycznego, który dotyka ponad 10 000 gospodarstw domowych w mieście.

Pierwsza faza, zaakceptowana przez gabinet, polega na współpracy rady miasta z istniejącym dostawą energii w ramach umowy, dzięki której rada będzie dostarczać gaz i energię elektryczną pod własną marką. Następnym krokiem będzie więc uzyskanie przez council statusu licencjonowanego dostawcy energii i sprzedawanie energii wytwarzanej lokalnie, w tym także energii uzyskiwanej z elektrowni geotermicznej Westquay.

Szef Rady Simon Letts powiedział: „Mieszkańcy Southampton potrzebują alternatywy dla „wielkiej szóstki”, więc chcemy zaproponować im bezpośrednią energię i wyciąć pośredników”.

Ostatnie badania przeprowadzone dla magazynu „Which?” pokazały, że mniejsi dostawcy energii, w tym firmy należące do władz lokalnych otrzymały więcej punktów w najważniejszych kategoriach takich, jak chociażby stosunek jakości do ceny i obsługa klienta.

Podobny projekt wprowadzono w Nottingham w 2015 roku. Lokalne władze do wytwarzania energii wykorzystały spalarnię miejską, panele słoneczne i zakłady przetwarzania odpadów.

PoprzedniBudynki w Hampshire mają taki sam materiał okładzinowy, jak londyńska Grenfell Tower
NastępnyBrexit: Co dalej z Polakami?