Start Imprezy Southampton Boat Show odwołany w ostatniej chwili

Southampton Boat Show odwołany w ostatniej chwili

954
0

Pokazy Boat Show, które miały rozpocząć się w Southampton w ten weekend zostały odwołane w ostatniej chwili.

Rada Miasta Southampton wezwała do odwołania zarówno Southampton International Boat Show, jak i Ocean Village Boat Show. Decyzja została podjęta w następstwie „niepokojącego” wzrostu liczby przypadków koronawirusa w całym kraju oraz „po szczegółowej analizie zagrożeń dla zdrowia publicznego”. Organizatorzy show określili ten ruch jako „niszczycielski”.

W oświadczeniu Rady miasta czytamy: „Ze względu na zwiększone rozprzestrzenianie się COVID-19 w kraju i potrzebę silniejszych środków kontroli, niestety nie możemy zezwolić na zorganizowanie w tym miesiącu targów Ocean Village Boat Show 2020 i Boats 2020 organizowanych przez Southampton International Boat Show Limited. W związku z tym wydaliśmy zarządzenie zgodnie z art. 5 ust. 1 przepisów dotyczących ochrony zdrowia z 2020 r., które zakazują odbywania się takich imprez. „

„W Southampton i na południowym wschodzie zaobserwowaliśmy niższy wskaźnik transmisji COVID-19. Jednak krajowy obraz pokazuje niepokojący wzrost liczby przypadków, a wydarzenia te mają przyciągnąć około 20 000 ludzi z różnych części Wielkiej Brytanii przez 10 dni i ważne jest, abyśmy działali teraz, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.”

PoprzedniPięcioro dzieci w szpitalu po tym, jak piętrowy autobus szkolny uderzył w wiadukt
NastępnyKolejne kraje dodane do tzw. czerwonej listy. Obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących