Start Polecane Southampton będzie pierwszym brytyjskim portem kontynentalnym z własnym prywatnym 5G

Southampton będzie pierwszym brytyjskim portem kontynentalnym z własnym prywatnym 5G

618
0

Telecoms współpracuje z Associated British Ports (ABP), aby Southampton był pierwszym brytyjskim portem kontynentalnym z własną prywatną siecią 5G.

Verizon Business zapewni prywatną platformę 5G w wybranych obszarach we wschodnich i zachodnich dokach w porcie. ABP twierdzi, że posunięcie to rozwiąże problem słabego Wi-Fi prowadzącego do utraty komunikacji w porcie, a także nowe rozwiązanie zapewni zaawansowane możliwości prywatnej łączności 5G. Niezawodność, bezpieczeństwo i szybkość tej technologii mogą pomóc we wdrożeniu nowych technologii, takich jak analityka w czasie rzeczywistym. W niedalekiej przyszłości może być ona używana do autonomicznych pojazdów sterowanych, śledzenia zasobów, zarządzania przepływem pracy, konserwacji predykcyjnej i monitorowania bezpieczeństwa.

Port w Southampton jest odpowiedzialny za eksport o wartości 40 miliardów funtów rocznie i jest numerem jeden w Wielkiej Brytanii dla samochodów i statków wycieczkowych, obsługując około 900 000 samochodów i przyjmując miliony pasażerów statków wycieczkowych każdego roku.

Verizon Business ogłosił uruchomienie swojej międzynarodowej prywatnej platformy 5G dla globalnych przedsiębiorstw w Europie i regionie Azji i Pacyfiku w październiku 2020 r. Usługa, świadczona we współpracy z firmą Nokia, umożliwi firmom wdrażanie w technologii ich siedzibach prywatnych, dedykowanych funkcji sieci 5G klasy przemysłowej.

PoprzedniBiotechnologiczny start-up z Oksfordu tworzy szczepionki odporne na warianty Covid-19
Następny2000 dzieci w Southampton uprawnionych do bezpłatnych posiłków w szkołach podczas pandemii