Start Polecane Solent Flour Mills: rozbiórka historycznego budynku w Southampton

Solent Flour Mills: rozbiórka historycznego budynku w Southampton

810
0

Według członków rady miasta, prace nad rozbiórką historycznego budynku w Southampton mogą rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

Radna Sarah Bogle twierdzi, że rozbiórka Solent Flour Mills może rozpocząć się nawet dziś, 15 lipca. Associated British Ports (ABP) nie potwierdziły ani nie zaprzeczyły tym informacjom, ale stwierdziły, że rozbiórka budynku rozpocznie się „wkrótce”.

Przeciwnicy planu wyburzenia budynku twierdzą, że jego utrata byłaby „tragedią” dla miasta. Jednak szefowie portu stwierdzili, że przestrzeń „jest potrzebna” do zachowania i zwiększenia zatrudnienia w Southampton.

Ponad 1000 osób podpisało petycję o uratowanie budynku. Radna Bogle, mistrz dziedzictwa w Southampton City Council, wcześniej wezwała ABP do współpracy z radą miasta i mieszkańcami w celu znalezienia alternatywy. Powiedziała: „Potwierdzono, że rozbiórka ma się rozpocząć 15/07/20 po tym, jak COVID19 cofnął pierwotną datę rozpoczęcia 23/03/20, zapewniając tymczasowe odciążenie budynku. To smutny dzień, gdy budynek, który mógłby być odpowiedzią Southampton na elektrownię Baltic, Tate Modern lub Battersea, nie będzie już z nami. Jestem głęboko rozczarowana tym, co się dzieje i jestem wdzięczna za wszelkie wsparcie wielu osób i organizacji, a zwłaszcza organizacji Save Britain Heritage, próbujących uratować ten zabytkowy budynek.”

PoprzedniKobieta aresztowana pod zarzutem zabójstwa noworodka
NastępnyNakrycia twarzy w sklepach w Anglii obowiązkowe od 24 lipca