Start Imprezy Słynna lokomotywa „Flying Scotsman” odwiedzi Hampshire

Słynna lokomotywa „Flying Scotsman” odwiedzi Hampshire

818
0

Brytyjska lokomotywa, która uznawana jest za jedną z najsłynniejszych na świecie, wkrótce odwiedzi hrabstwo Hampshire. Fani kolejnictwa będą mogli podziwiać słynny parowóz na Watercress Lane.

„Latający Szkot”, czyli lokomotywa parowa LNER Class A3 jest lokomotywą, która bez uzupełniania zapasu węgla i wody przejechała trasę z Londynu do Edynburga (631 kilometrów) w 8 godzin. Legenda kolejnictwa jest też rekordzistką prędkości, osiągnęła bowiem około 160 km/h.

Parowóz otrzymał nazwę „Flying Scotsman” i przez długie lata był symbolem linii Edynburg – Londyn. Po wycofaniu z eksploatacji w 1963 roku lokomotywa podróżowała po świecie, odwiedziła między innymi Kanadę i Australię. British Railways nie miała pomysłu na parowóz, planowano go oddać na złom.Zakupiony przez National Railway Museum w 2004 roku, Flying Scotsman został odrestaurowany dzięki 4,2 miliona funtów, dziesięcioletniemu projektowi finansowanemu przez National Heritage Memorial Fund i Heritage Lottery Fund, a także z darowizn publicznych.

„Latający Szkot” odwiedzi linię Watercress 14 i 19 lutego oraz 1, 7, i 8 marca. Bilety w cenie 40 funtów można zakupić na stronie https://www.watercressline.co.uk/product.php/136.

PoprzedniMarwell Zoo ogłasza nową wielką przygodę w ramach swoich planów na 2020 rok
NastępnyWybory parlamentarne 2019: Rejestracja wyborców wzrosła o 7 000 w Southampton