Start Coronavirus Śluby cywilne w plenerze od przyszłego miesiąca

Śluby cywilne w plenerze od przyszłego miesiąca

277
0

Od przyszłego miesiąca śluby cywilne w Anglii i Walii będą mogły odbywać się po raz pierwszy w plenerze.

Zmiana, która dotyczy również spółek cywilnych, pozwoli na ceremonie plenerowe od lipca do kwietnia przyszłego roku, co oznacza, że ​​więcej gości będzie mogło uczestniczyć w wydarzeniach, na których obowiązuje dystans społeczny.

Odbędą się konsultacje, aby sprawdzić, czy zmiana powinna zostać wprowadzona na stałe. Chodzi o to, że złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem w Anglii i Walii od poniedziałku zwiększy liczbę osób mogących uczestniczyć w ślubach i związkach partnerskich.

W Anglii 30-osobowy limit gości ma zostać zniesiony, ale lokale są proszone o ograniczenie liczby w oparciu o przestrzeń i egzekwowanie środków dystansu społecznego, w tym noszenie zakryć twarzy w pomieszczeniach.

W Walii liczba osób, które mogą uczestniczyć w ceremonii, zostanie określona na podstawie wielkości obiektu i oceny ryzyka Covid.

Do 1994 roku śluby w Anglii i Walii mogły odbywać się tylko w kościołach i urzędach stanu cywilnego. Nowelizacja prawa zezwalała na ceremonie w innych miejscach, w tym w zabytkach, rezydencjach i dedykowanych miejscach ślubów. Miejsca muszą być zatwierdzone przez lokalne rady, z udziałem rejestratora, który rejestruje ceremonię.

Kwestia organizowania ceremonii w plenerze była jedną z szeregu zmian zaproponowanych przez Komisję Prawa w zeszłym roku.

PoprzedniEasyJet uruchamia 12 nowych tras w Wielkiej Brytanii
NastępnyDawna siedziba Sainsburys ma zostać przekształcona w centrum handlu detalicznego