Start Polecane Sklepy wprowadzają zdrowsze jedzenie, by walczyć z otyłością

Sklepy wprowadzają zdrowsze jedzenie, by walczyć z otyłością

566
0

Niektóre sklepy z fast foodami wprowadziły u siebie nową ofertę ze zdrowszymi propozycjami dań, m.in. grillowanego kurczaka i pieczone ziemniaki. Chcą walczyć z otyłością, głównie wśród dzieci. 

Według ekspertów otyłość wśród dzieci to tzw. tykająca bomba. Z tym problemem zmagają się uczniowie, którzy jeszcze nie ukończyli szkoły podstawowej. Według rządowych statystyk, co piąte dziecko cierpi na otyłość już w wieku przedszkolnym.

Rząd oraz organizacje przyjrzeli się problemowi bliżej i postanowili podjąć konkretne kroki w tym temacie. Przypomnijmy, że w przyszłym miesiącu wchodzi w życie podatek od cukru. Oprócz tego, niektóre sklepy z żywnością fast food, m.in. w London Borough Haringey, wprowadzają do swojej oferty zdrowsze wersje niektórych dań, m.in. grillowane kurczaki oraz pieczone ziemniaki. Takie działania są bardzo istotne w walce z otyłością, ponieważ ponad połowa posiłków jest jedzona w Wielkiej Brytanii poza domem.

Organizacje oraz stowarzyszenia promują wśród młodych osób nowe menu w wielu sklepach. Do akcji włączają się również szkoły, które wymuszają zdrową politykę w zakresie pakowania lunch boxów – nie zgadzają się, by zawierały napoje gazowane i słodycze.