Start Polecane Sklepy w New Forest proszone o zaprzestanie sprzedaży grilla

Sklepy w New Forest proszone o zaprzestanie sprzedaży grilla

806
0

Sklepy w New Forest są proszone, aby nie sprzedawać jednorazowych grillów po serii pożarów w parku narodowym.

Urząd Parku Narodowego New Forest powiedział, że duża liczba osób używała grilla jednorazowego, gdy wciąż istniało ostrzeżenie przeciwpożarowe. Urzędnicy parku powiedzieli, że w ostatnich tygodniach trzeba było zgasić wiele pożarów. Władze poprosiły teraz wszystkich sprzedawców detalicznych w parku narodowym o usunięcie grilla ze sprzedaży.

Forestry England powiedział, że leśnicy z New Forest rozmawiali z „setkami ludzi i zgasili ponad 60 grilli i ognisk” w ciągu jednego weekendu. Przewodniczący New Forest National Park Authority Oliver Crosthwaite-Eyre powiedział: „W pobliskim Dorset widzieliśmy ponad 220 hektarów rzadkich wrzosowisk i lasów Wareham zdewastowanych przez pożar, i to samo może się tutaj wydarzyć. Istnieje również ogromna obawa, że kucyki i bydło z New Forest mogą zostać narażone na ryzyko”.

Pożar w Wareham Forest rozpoczął się 18 maja i prawdopodobnie zaczął się od grilla. Władze podały, że niektóre sklepy w Brockenhurst przestały już dobrowolnie sprzedawać grille.

Detaliści popierający zakaz proszeni są o wywieszenie plakatu i pokazanie swojego wsparcia w mediach społecznościowych poprzez oznaczenie #BBQFreeNewForest.

PoprzedniŚrodki bezpieczeństwa zostaną zastosowane w Gunwharf Quays po ponownym otwarciu sklepów
NastępnyGranat z czasów II wojny światowej zdetonowany w terenie