Start Wiadomości Sklepy nie przyjmują nowych 5-funtówek?

Sklepy nie przyjmują nowych 5-funtówek?

825
0

Mieszkańcy Wysp testują wytrzymałość najnowszych plastikowych pieniędzy. Niektóre „niezniszczalne” polimerowe banknoty 5-funtowe są tak uszkodzone przez klientów, że w sklepach odmawia się ich przyjęcia.

Bank of England zdecydował się na wprowadzenie nowego, plastikowego banknotu 5-funtowego, który określono mianem niezniszczalnego. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii postanowili sprawdzić, czy zapewnienia są prawdziwe. Efekty tych testów są takie, że wiele sklepów odmawia ich przyjęcia, ze względu na zbyt duże uszkodzenia.

– Już zdarzyło mi się odmówić przyjęcia nowych banknotów po tym, jak zorientowałem się, że ktoś ewidentnie żuł jej rogi – powiedział dla „The Mirror” Amit Patel z Londynu. – Inny mężczyzna przyznał mi, że przez 10 minut moczył banknot w czerwonym winie, żeby sprawdzić, czy się przebarwi – dodał.

Klienci mają różne pomysły przetestowania pieniędzy. Niektórzy używali do tego żelazka, inni pralki. Wszystko po to, żeby sprawdzić, czy Mark Carney z Bank of England mówił prawdę o ich niezniszczalności.

– Nie chcemy, żeby traktowano nowe pięciofuntówki jak zabawkę – podkreślił rzecznik instytucji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLoty z Bournemouth do Krakowa
NastępnyBrytyjski rząd rozpoczyna przygotowania do zimy stulecia