Start Polecane Skandaliczne warunki w sklepie Poundworld

Skandaliczne warunki w sklepie Poundworld

799
0

Pół miliona funtów kary może otrzymać sieć Poundworld, po tym jak inspektorzy odkryli, że produkty spożywcze znajdujące się w magazynie pokryte są mysimi odchodami i moczem.

Gdy w zeszłym roku inspektorzy dokonali kontroli sklepu w Croydon stwierdzili, że roi się w nim od myszy. Produkty znajdujące się w magazynie, ulokowanym w piwnicy, były pokryte mysimi odchodami i moczem. Urzędnicy stwierdzili, że jedzenie znajdujące się w sklepie nie nadaje się do spożycia przez ludzi. W sumie dopatrzono się aż 11 przypadków złamania przepisów – informuje Independent.

Sieć została również oskarżona o nieprzestrzeganie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy swoich pracowników po tym, jak inspektorzy odkryli, że w sklepie nie ma ogrzewania ani ciepłej wody, aby pracownicy mogli umyć ręce. Stwierdzono także, że oświetlenie jest zbyt słabe i nie ma możliwości regulowania temperatury.

To nie pierwszy przypadek nałożenia na Poundworld finansowej kary. W 2015 roku sklep musiał zapłacić 63 000 funtów za sprzedawanie kamizelek odblaskowych, które jak się okazało, nie posiadały takich właściwości.

Rozprawa w Croydon Crown Court ma odbyć się 23 maja. Sieci grozi mandat w wysokości 500 tys. funtów.

PoprzedniUK: Virgin Media wprowadza polskie kanały
NastępnyŚwiatowy dzień Tai Chi w parku w Southampton