Start Wiadomości Skandal w NHS. Pielęgniarz gwałcił nieprzytomne pacjentki i podglądał dzieci

Skandal w NHS. Pielęgniarz gwałcił nieprzytomne pacjentki i podglądał dzieci

2091
0

Szokujące doniesienia z jednego z brytyjskich szpitali. 29-letni pielęgniarz zgwałcił dwie nieprzytomne kobiety na oddziale ratunkowym, podczas gdy inni pacjenci leżeli zaledwie kilka metrów dalej. Podglądał także dzieci – informuje „The Independent”.

Andrew Hutchinson usłyszał łącznie 27 zarzutów dotyczących gwałtów oraz podglądactwa. Wiadomo już, że część z nich dotyczyła dzieci – z których najmłodsze miało 10 lat.

Zwyrodnialec działał w John Radcliffe Hospital w Oxford na przestrzeni od 2011 do 2013 roku. Został aresztowany po tym, jak przyłapano go na filmowaniu kobiet i dziewcząt w White Horse Leisure Centre w Abington, Oxfordshire.

Przeszukując dom mężczyzny policjanci znaleźli m.in. nagrania aktów seksualnych dokonywanych na nieprzytomnych kobietach – pacjentkach oddziału ratunkowego szpitala. Poza filmami gwałtów na 18-latce i 35-latce w mieszkaniu znajdowały się także ogromne ilości dziecięcej pornografii, ukrytej na kartach pamięci, komputerze, aparacie i kamerze.

Hutchinson przyznał się do wszystkich postawionych zarzutów. Wyznał także, że wykorzystał dwie młode dziewczyny w czasie, kiedy pracował jako wolontariusz na Wilderness Festival w 2013 roku.

Policja informuje, że ofiary zwyrodnialca mogły nawet nie wiedzieć o tym, że padły ofiarą przestępstwa. „Kobiety widoczne na nagraniu gwałtu są nieprzytomne” – tłumaczą. Nieświadome swojego udziału w przerażających incydentach były również osoby, które mężczyzna podglądał i filmował z ukrycia.

Służby podkreślają, że skontaktowały się już z wszystkimi ofiarami zwyrodnialca, których tożsamość udało się ustalić.

„To wyjątkowo skomplikowana i niecodzienna sprawa. Ofiary tego człowieka nie wiedziały nawet, że doszło do jakiegokolwiek przestępstwa. Cieszy nas, że winny przyznał się do stawianych mu zarzutów i oszczędził nam mnóstwo czasu” – wyjaśnił detektyw Mark Johns z Thames Valley Police. „Do rozmów z ofiarami w tym dochodzeniu wysłaliśmy specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy, którzy musieli wykazać się wielką odwagą i delikatnością, informując nieświadome ofiary o tym, co się stało” – dodał. „Jesteśmy pewni, że gdybyśmy nie aresztowali tego człowieka, pozostałby niezauważony i dalej w ukryciu krzywdził niewinne osoby” – podsumował.

„Nasze myśli są dziś przy ofiarach, których zaufanie zostało w tak straszny sposób nadszarpnięte w naszych placówkach i innych miejscach. Pragnę zapewnić opinię publiczną o tym, że dobre samopoczucie i dobrobyt naszych pacjentów pozostaje naszym priorytetem” – powiedział Mark Power z Oxford University Hospitals NHS Trust.

Wyrok w sprawie Hutchinsona zapadnie 27 kwietnia.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjczycy piją na umór: Weekendowe libacje kosztują podatników 4,9 miliarda
NastępnyMieszkaniec Southampton skazany na karę więzienia po tym jak związał się z piętnastolatką