Start Wiadomości Sir David Attenborough ostrzega przed kryzysowym momentem klimatycznym

Sir David Attenborough ostrzega przed kryzysowym momentem klimatycznym

496
0

Sir David Attenborough ostrzegł, że nadszedł moment kryzysu w działaniach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Według znanego przyrodnika odkładamy sprawy z roku na rok.

– Mówię: południowo-wschodnia Australia płonie. Dlaczego? Ponieważ temperatury na całej ziemi rosną – powiedział. Komentarze Sir Davida pojawiły się w wywiadzie dla BBC News, który zapoczątkował rok specjalnej relacji na temat zmian klimatu.

Powiedział, że dla niektórych polityków i komentatorów to wyczuwalny nonsens, sugerowanie, że pożary w Australii nie mają nic wspólnego z ociepleniem się świata. – Wiemy doskonale – powiedział – że działalność człowieka stoi za ogrzewaniem planety.

Podkreśla również fakt, że choć klimatologowie coraz wyraźniej wyjaśniają potrzebę szybkiej reakcji, tempo negocjacji międzynarodowych jest niezwykle powolne. Ostatnie rozmowy – w Madrycie w zeszłym miesiącu – były rozczarowaniem przez Sekretarza Generalnego ONZ, rząd brytyjski i innych.

Decyzje w kluczowych kwestiach zostały odłożone, a kilka krajów, w tym Australia i Brazylia, zostało oskarżonych o próbę uchylenia się od zobowiązań.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCeny domów w Southampton wzrosły pomimo długoterminowego trendu
NastępnyOśrodki sportowe w Southampton oferują bezpłatne sesje w ten weekend