Start Polecane Sierpień pod znakiem upałów

Sierpień pod znakiem upałów

683
0

Niebawem upały powrócą do Wielkiej Brytanii ze zdwojoną siłą. Termometry pokażą ponad 30oC. 

Pierwsze, zauważalne zmiany w pogodzie będzie można zaobserwować w nadchodzącym weekendzie. Słupki rtęci mocno podskoczą, a gorącą temperaturę poczują zarówno mieszkańcy południowej części kraju, jak i północnej. Na południu termometr pokaże nawet 32oC, zaś na pozostałym obszarze – ponad 20oC.

Upały mają utrzymać się do początku sierpnia i potrwać jeszcze przez kilkanaście dni. W połowie miesiąca zmieni się front atmosferyczny, przez co w północnej części kraju pojawi się zachmurzone niebo oraz opady deszczu. Jednak nadal będzie bardzo przyjemnie.

– Temperatury będą utrzymywały się powyżej średniej po nadchodzącym weekendzie i ten trend będzie trwał do początku sierpnia i po nim. Później nastąpi zmiana warunków pogodowych na północy i na południu kraju. Na północy nadal będzie przyjemnie, jednak będzie bardziej zmiennie z większym prawdopodobieństwem zachmurzenia i opadów deszczu. Jednak na południu kraju będzie zdecydowanie więcej słonecznych dni – powiedziała Nicola Maxey, rzecznika Met Office.