Start Polecane Sieć żłobków wspierająca rodziny dotknięte pandemią

Sieć żłobków wspierająca rodziny dotknięte pandemią

283
0

Sieć żłobków podjęła inicjatywę wsparcia rodzin dotkniętych zwolnieniami w wyniku pandemii.

Co-op Childcare, która prowadzi żłobki Little Pioneers w Southampton, twierdzi, że jej program wsparcia „Helping Hands” ma na celu odciążenie rodziców, którzy mogą borykać się z niepewnością co do swojego zatrudnienia. Od listopada do końca roku grupa oferuje kwalifikującym się rodzinom dwie bezpłatne sesje opieki nad dziećmi i 50% zniżki na każdą dodatkową sesję tygodniowo przez okres do sześciu tygodni.

Wsparcie jest dostępne dla rodzin, w których jeden lub oboje rodzice lub opiekunowie zostali zwolnieni w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia. Sally Bonnar, dyrektor operacyjny Childcare Group w Midcounties Co-operative, powiedziała: „Jako jedna z wiodących spółdzielni w Wielkiej Brytanii, koncentrujemy się na wspieraniu członków naszej społeczności”

„Wiemy, że jest to niezwykle trudny czas dla wielu i mamy nadzieję, że nasza inicjatywa pomoże rodzicom i opiekunom, dając im odrobinę wytchnienia, gdy szukają nowych możliwości, a także oferując wskazówki i porady dotyczące opieki nad dziećmi. „Ostatecznie jesteśmy tutaj, aby zapewnić bezpieczne i szczęśliwe środowisko dla dzieci i będziemy nadal pracować, aby wspierać nasze społeczności, jak tylko będzie to możliwe”.

Grupa zapewnia również rodzinom bezpłatne, półgodzinne wirtualne konsultacje ze specjalistą ds. finansowania opieki nad dziećmi, który pomoże im zrozumieć, jakie inne rodzaje wsparcia są dostępne.

Każdy, kto dokona stałej rezerwacji dla swojego dziecka, zostanie zwolniony z opłaty rejestracyjnej i otrzyma elastyczne warunki płatności, a także bezpłatną opiekę nad dzieckiem w pierwszym tygodniu.