Start Polecane Sieć supermarketów mogłaby zapewnić setki miejsc pracy w 18 nowych sklepach w...

Sieć supermarketów mogłaby zapewnić setki miejsc pracy w 18 nowych sklepach w Hampshire

581
0

Aldi ogłosił, że poszukuje nowych lokalizacji sklepów w miastach w całym Hampshire, potencjalnie tworząc około 500 nowych miejsc pracy w całym hrabstwie.

Piąty co do wielkości supermarket w Wielkiej Brytanii jest w ostatnich latach w fazie ekspansji, a jego celem jest otwarcie 1200 sklepów do 2025 r. Wśród miast w Hampshire, w których Aldi zamierza otworzyć swoje sklepy, są Lymington, Ringwood i Totton, a także New Milton, pomimo niedawnej odmowy przez New Forest District Council wniosku o planowanie lokalizacji w Caird Avenue.

Aldi, który ma obecnie ponad 880 sklepów w Wielkiej Brytanii, zidentyfikował 18 lokalizacji w Hampshire, w których poszukuje wolnych miejsc w centrum miast lub na skraju centrum, odpowiednich do rozwoju. Mówi, że każde miejsce powinno zajmować około 1,5 akra i być w stanie pomieścić sklep o powierzchni 20 000 m2 z około 100 miejscami parkingowymi, najlepiej przy głównej drodze z dobrą widocznością i dostępem.

Supermarket powiedział, że sklepy zazwyczaj tworzą 30 miejsc pracy, co oznacza, że gdyby znaleziono wszystkie 18 lokalizacji, oznaczałoby to około 540 nowych miejsc pracy.