Start Wiadomości Sieć pubów Wetherspoon zamyka swoje konta w mediach społecznościowych

Sieć pubów Wetherspoon zamyka swoje konta w mediach społecznościowych

325
0

Sieć pubów JD Wetherspoon wykorzystała Twittera, aby poinformować swoich 44 000 obserwujących, że rezygnuje z mediów społecznościowych.

Główna siedziba firmy i 900 pubów opuści witrynę poświęconą mikroblogowaniu, a także Instagram i Facebook ze skutkiem natychmiastowym. Przewodniczący Tim Martin powiedział BBC, że społeczeństwo będzie lepsze, jeśli ludzie zmniejszą ilość korzystania z mediów społecznościowych. Firma podała, że na tę decyzję wpłynęły również obawy dotyczące “niewłaściwego wykorzystania danych osobowych” i “uzależniającego charakteru mediów społecznościowych”.

Tim Martin powiedział BBC, że zawsze uważał, że media społecznościowe mają zasadnicze znaczenie dla reklamy. Jednak przed dokonaniem zmiany skontaktował się z menadżerami pubów, którzy uznali, że korzystanie z mediów społecznościowych nie pomaga firmie, nie przynosząc żadnych korzyści. Przedstawiciele firmy wyszli z założenia, że opuszczenie social media to będzie dobre rozwiązanie dla nich, ale także i społeczeństwa.

– Gdyby ludzie ograniczyli korzystanie z social mediów do pół godziny dziennie, lepiej funkcjonowaliby psychicznie i fizycznie – zakomunikował Martin. Uważam, że większość ludzi, których znam, marnuje swój czas na to. Wielu z nich twierdzi, że wie, że marnuje na to swój czas, ale walczy o to, by z tego wyjść – dodał.